Ustawienia hellingerowskie

Wybór odpowiedniej diety

Off 9
Wybór odpowiedniej diety
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Miliony osób na świecie pragnie schudnąć. W ostatnim czasie wybór odpowiedniej dla nas diety nie jest już tak trudny jak kiedyś. Wszelkie media uczą nas jak dbać o linię, jakich produktów się wystrzegać, czego unikać. Rodzajów wszelkich diet odchudzających są tysiące, mają swoje nazwy, czas trwania, ilość kalorii, które w czasie ich trwanie spożyjemy.

Niestety, mimo iż wybór jest ogromny, niektórym trudno się przystosować do którejkolwiek z nich. Wiele osób pracuje do późnej nocy, bądź w trybie zmianowym, wówczas organizm ma utrudnione zadanie, gdyż raz jemy w dzień, a innym razem w nocy. W takiej sytuacji odpowiednia może być tak zwana dieta Wall Street. Została ona opracowana jakiś czas temu przez pewną amerykańską dietetyczkę i przynosi rezultaty. Jest idealna dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na ciągłe liczenie kalorii, przygotowywanie posiłków. Sugeruje ona co i gdzie możemy zjeść, czy to w samolocie czy w pracy, na bankiecie, a także w domu, gdy wrócimy bardzo późno. Podczas stosowania tejże diety powinno się zrezygnować z alkoholu, co może być czasami trudne, aczkolwiek nie niemożliwe do wykonania. Inną sprawą jest, że wielu z nas uważa, że jego waga jest zbyt wysoka, że powinniśmy zrzucić kilka kilogramów. Często zdarza się, że jesteśmy w błędzie, bo gdy przyrównamy ją do naszego wzrostu okaże się, że jest idealna, bądź też za niska. Jeśli chcemy to dokładnie sprawdzić, pomoże nam kalkulator BMI, który określi czy mamy nadwagę, niedowagę czy też nie mamy się czym przejmować, bo nasz waga jest w sam raz. Kalkulatory takie są dostępne w Internecie na wielu stronach internetowych, które przy okazji prezentują też diety.

Jak widać odchudzanie nie jest tylko dla osób, które mają mnóstwo wolnego czasu, nie pracują, mogą przygotowywać zdrowe i dietetyczne posiłki. Każdy z nas, jeśli tylko chce i jeśli oczywiście jest taka konieczność, może przejść na dietę i osiągnąć wymarzoną wagę.

Ciekawe artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie oraz okolicy prywatne leczenie jest na odpowiednio wysokim poziomie zaawansowania?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailpawelh20[malpa]wp.pl
Tel(037) 897 35 22
MiastoKraków
KrajPolska

Archiwa

Losowy wpis:

  • Dentysta – Kraków

    Powiedz przy dziecku słowo dentysta, a rzuci się do ucieczki albo zacznie płakać wniebogłosy. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich przypadków. Jednak należy przyznać, że dentysta swoją popularność zawdzięcza raczej nieprzychylnym opiniom. Strach rodziców przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, odzwierciedla się także wśród dzieci. To właśnie podejście opiekunów rzutuje na sposób odbierania takiej wizyty przez malca…

  • Przychodnia Poznań

    Własne zdrowie jest najważniejszą rzeczą, jaką posiadamy, więc należy o nie dbać. W przypadku, kiedy poszukujemy porady specjalisty, z pomocą przyjdzie nam przychodnia Poznań, ma wiele przychodni, w których możemy zasięgnąć porady specjalisty. Prywatne gabinety najczęściej są bardzo dobrze wyposażone, więc świadczą one usługi na najwyższym poziomie. Osoba, która źle się czuje powinna udać się…