Ustawienia hellingerowskie

Andropauza – jak sobie z nią poradzić ?

Off 3
Andropauza – jak sobie z nią poradzić ?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Panie znajdujące się w okresie menopauzy często muszą liczyć się ze złośliwymi komentarzami ze strony swoich partnerów. Tymczasem i oni powinni spodziewać się, że wejście w kolejną fazę ich życia nie będzie wcale proste. Medycyna mówi o andropauzie jako o etapie w życia mężczyzny zapowiadającym nadejście starości, a wspomnienia panów potwierdzają, że nie jest to okres łatwy do przejścia.

Okazuje się zresztą, że panowie nie są wcale rozpieszczani ani przez lekarzy, ani przez media. O menopauzie i kobiecych problemach z hormonami mówi się wiele, tymczasem andropauza i zmiany, jakie dokonują się w organizmie mężczyzny nadal stanowią mroczną tajemnicę. Sami panowie nie są zbyt chętni wówczas, gdy trzeba przyznać się do tego, że testosteron nie spełnia już stawianych mu zadań, nie da się jednak ukryć, że i osoby znajdujące się w ich otoczeniu chętnie wykorzystują męskie niezdecydowanie, aby uznać andropauzę za problem, który nie wymaga głębszej analizy.

Niesłusznie. Właśnie takie postępowanie utwierdza panów w przekonaniu, że andropauzy należy się bać, tymczasem jest ona procesem naturalnym z punktu widzenia ich organizmu. Owszem, niekiedy miewa burzliwy przebieg, nie jest jednak ani niebezpieczna, ani niepokojąca. Nie musi również kończyć się pragnieniem zakończenia trwającego dotychczas związku i poszukiwaniem nowych doznań, jednym z najpoważniejszych problemów, z jakimi mamy do czynienia wówczas, gdy przedmiotem dyskusji jest andropauza jest bowiem to, że otaczają ją dziesiątki mitów.

Jak zatem podchodzić do tego etapu? Najlepiej zachować spokój i poszukiwać wiedzy na ten temat zwłaszcza, że nie jest ona wcale trudno dostępna. O andropauzie wiele może powiedzieć już choćby lekarz pierwszego kontaktu, nieocenionym źródłem wiedzy jest zaś również prasa poradnikowa. Niekiedy warto sięgnąć po jedno z czasopism żony, okazuje się bowiem, że problemy z andropauzą żywo interesują również kobiety. Nie zaszkodzi również zapoznać się z informacjami publikowanymi w Internecie zwłaszcza, że charakteryzuje je coraz większa szczegółowość. Gruntownie przeszkolony mężczyzna może oczekiwać andropauzy bez obaw.

Ciekawe artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Warszawie oraz okolicy prywatne leczenie jest na odpowiednio wysokim poziomie zaawansowania?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailpawelh20[malpa]wp.pl
Tel(037) 897 35 22
MiastoKraków
KrajPolska

Archiwa

Losowy wpis:

  • Kardiomiopatia

    Kardiomiopatia jest to stosunkowo niedawno (w 1990 roku) wyodrębnioną jednostką chorobową nazywaną czasami kardiomiopatią stresową lub zespołem złamanego serca. Kliniczny obraz tej choroby jest podobny do ostrego zespołu wieńcowego. Chorzy, którzy się zgłaszają do lekarza opisują swoje dolegliwości, jako ból i ucisk w klatce piersiowej, duszność, niemożność złapania oddechu, kołatanie serca i niepokój. Są to…

  • Wrzody żołądka

    W medycynie już od bardzo dawna używano niezwykłe właściwości lecznicze lucerny, powszechnie kojarzonej raczej z rośliną pastewną. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że części lucerny mieszczące się nad ziemią, a zwłaszcza liście, mają znaczne ilości beta karotenu, witamin B, C, D, E i K i soli mineralnych: potasu, żelaza, wapnia i fosforu. Lucerna jest wspaniałym naturalnym…